Ayçiçeği Lif Modeli Yapımı

150
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere ayçiçeği lif modeli yapımını paylaşacağım. Bu lif modelini çeyizleriniz için örebilirsiniz. Renklerini değiştirerek farklı bir lif görünümü elde edebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk lif ipi
  • Tığ

Yapımı

Ayçiçeği lif yapımı için öncelikle beyaz iple 6 zincir çekelim. Bir yuvarlak yapalım. İlk yere batalım 4 zincir çekelim başına birsaralım üç defada çekip trabzan yapalım. 1 zincir çekelim üç defada çektiğimiz trabzan yapalım. 13 tane trabzan yapalım ve arada zincir çekelim. 1 zincir çekelim ilkine tekrardan batalım. Yuvarlak olması için.

Yeşil ipi alalım ve ipi sabitleyelim. Kutucuğa bir fıstık yapalım. Her fıstıkta dörtlü fıstık yapalım. Arada iki zincir çekelim. Her kutucuğa bir dörtlü fıstık yapalım. 13 tane yapalım. Beyaz ipe geçelim. Her araya iki fıstık yapalım sonra araya iki zincir çekelim. Karşıdaki yuvaya atlayalım. Boşluğa iki tane fıstık yapalım ve iki zincir çekelim. Her araya iki fıstık yapalım sonra araya iki zincir çekelim. Karşıdaki yuvaya atlayalım. Boşluğa iki tane fıstık yapalım ve iki zincir çekelim.

13 tane bu şekilde yapalım. Tekrar yeşil ipe geçelim. Her araya bir fıstık yapalım aralara tekrar iki zincir çekelim. Araya bir kez batalım ve dörtlü fıstık yapalım. İki zincir çekelim. Yuvaya bir batıp bir tane dörtlü fıstık yapalım. İki zincir çekelim her arada. Her araya bir fıstık yapalım aralara tekrar iki zincir çekelim. Araya bir kez batalım ve dörtlü fıstık yapalım. İki zincir çekelim. Yuvaya bir batıp bir tane dörtlü fıstık yapalım. İki zincir çekelim her arada.

Yuvaya bir batıp bir tane dörtlü fıstık yapalım. İki zincir çekelim her arada. Her araya bir fıstık yapalım aralara tekrar iki zincir çekelim. Araya bir kez batalım ve dörtlü fıstık yapalım. İki zincir çekelim. Yuvaya bir batıp bir tane dörtlü fıstık yapalım. İki zincir çekelim her arada. Beyaz iple devam edelim tekrardan her araya bir fıstık yapalım ama arada 3 tane zincir çekelim.

Yuvaya gelelim bir fıstık yapalım ve üç zincir oluşturalım. 5. sırayı da bu şekilde tamamlayalım. Her yuvaya bir fıstık yapalım. Araya 4 zincir çekelim. Bir fıstık yapalım 4 kez saralım. 4 zincir çekelim. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. Ve aynı şekilde ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.