Ata Yeleği Nasıl Örülür ? – Çocuklar İçin Örgü Efe Yeleği Nasıl Yapılır ?

Şiş Örgü Ata Yeleği Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere çocuklar için ata yeleği nasıl örülür onu göstereceğim. Bugünkü konumuz ata yeleği modeli. Cidden çok güzel bir yelek modeli. Diğer adı ile efe yeleği modeli dediğimiz bu modelin yapılışı biraz modeli olduğu için karışık gelebilir. Ancak 5 aşama videolu anlatım ile sizlere adım adım çocuklar için efe yeleği nasıl örülür onu öğrenebilirsiniz.

Çocuklar için ata yeleği nasıl örülür
Çocuklar için ata yeleği nasıl örülür

Ata yeleği nasıl örülür konumuzda yeleği ördükten sonra deri düğmelerle süsleyeceğiz. Yine bitirdikten sonra zevkinize göre üstüne deriden veya başka türlü amblem yerleştirebilirsiniz.

Peluş Yakalı Örgü Çocuk Yeleği Nasıl Yapılır ?

İlk videodan başlayarak sizlere efe yeleği yapımı ile alakalı kenar işlemeleri nasıl örülür, şiş örgüde kenarla düzgün nasıl örülür, çocuk yeleği örerken kol kesmeleri nasıl yapılır, düğme için düğme ilikleri nasıl açılır tek tek göstereceğim.

Yine örgü ata yeleği yapımı için yelek yakası nasıl yapılır dönüşler nasıl olmalı, özellikle ense kısmını nasıl şık bir şekilde oval yapabiliriz. Ata yeleği modelinin en temel unsuru lan yaka kısımlarının alt tarafı nasıl sivri yapılır onu göstereceğim.

Bu konumuzdaki çocuklar için ata yeleği yapımı için toplam 1 yumak ip kullandık. Ee yine %50 yün %50 akrilik ip kullandık. İpimiz aşağı yukarı 240 metre uzunluğunda. Eğer siz aynı marka ipi bulamazsanız bile başka markalarda özellikle 240 metre uzunluğuna dikkat ettiniz mi boyutlarımız hep aynı olacaktır endişelenmeyin.

Çocuklar için ata yeleği nasıl örülür

Çocuklar için bu efe yeleği nasıl örülür anlatımı örneğimiz içni bir 4 numara şiş kullandık. Modelimizi resminden de gördüğünüz gibi ata yeleği modelimizin çoğu haroşa örgü ile oluşmaktadır. Ben örmeye ilk önce önden başlamak istiyorum. Bunun için şişimize 30 ilmek attık.

Gerisini aşağıdaki 5 aşamalı ata yeleği nasıl yapılır video serisinden izleyip takip edebilisiniz.

Çocuklar İçin Ata Yeleği Nasıl Örülür Videolu Bölüm – 1

Ata Yeleği Nasıl Yapılır Videolu Bölüm – 2

Çocuklar İçin Efe Yeleği Nasıl Örülür Videolu Bölüm – 3

Efe Yeleği Nasıl Yapılır -Videolu Bölüm – 4

Çocuklar İçin Ata Yeleği Nasıl Örülür Videolu Bölüm – 5

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe