Askılı Kefe Lif Yapımı

13.411
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere askılı kese lif yapımını paylaşacağım. Banyolarınızda süs olarak isterseniz de gelin çeyizleri için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk lif iği
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Askılı kese lif yapımı için öncelikle 3 zincir çekerek başlayalım. İlmeği genişletelim fıstığın üzerine saralım fıstık yapıp kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim bir fıstık daha yapalım. Bu şekilde 8 fıstık yapalım.9. fıstığı yapalım.

8i yana 9. fıstığı üste gelecek şekilde ayarlayalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletip bir fıstık yapalım. Karşıya bir fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. Tepeye bir karşıya bir fıstık yapalım. ve ikisini birlikte kapatalım. İkili fıstık toplayarak sırayı tamamlayalım.

Çevirelim ve bir fıstık yapalım. İlmeği genişletelim tepesine bir fıstık karşıya ikinci fıstığı yapalım ikisini bir kapatalım. Tepeye bir karşıya bir fıstık yapalım. ve ikisini birlikte kapatalım. İkili fıstık toplayarak sırayı tamamlayalım. Çevirelim ve bir fıstık yapalım. İlmeği genişletelim tepesine bir fıstık karşıya ikinci fıstığı yapalım ikisini bir kapatalım.

Bir zincir çekelim tepeye bir karşıya ikinci fıstığı yapalım. Tekrar ikili fıstık toplayarak sırayı tamamlayalım. Bir zincir çekelim ilmeği genişletelim tepeye bir karşıya bir fıstık yapıp ikisini bir kapatalım.

İkili fıstık toplayarak sırayı tamamlayalım. Toplam 7 sıra yapalım. En son iki zincir çekelim ipi keselim. Diğer renge geçelim. Bir zincir çekip ipi keselim ve sabitlyelim. İlmeği genişletip hemen bir fıstık yapalım ve kapatalım.

Bir zinciri genişletelim tepeye bir karşıya bir fıstık yapıp ikisini bir kapatalım. İkili fıstık yaparak köşeye kadar devam edelim. Örümcek yapalım. Örümcekleri bitirelim ve beyaz ipe geçelim. Birzinciri genişletelim ve fıstık yapalım kapatalım. Tepesine bir fıstık yapalım iki örümcek arasına fıstık yapalım. Bu şekilde devam edelim ve parçalarımızı birleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.