Arpa Boncuklu Havlu Kenarı Modelleri – Boncuk İşi Havlu Örnekleri

Oya sevenlere arpa boncuklu havlu kenarı modelleri

Kızlar bugün de sizlere arpa boncuklu havlu kenarı modelleri paylaşmak istiyorum. Boncuklu havlu kenarı modelleri deyince pullu boncuklu, renkli boncuklu havlu kenarı modelleri, tahta boncuklu havlu kenarı örnekleri gibi bir çok havlu kenarı işi akla gelmektedir.

Arpa boncuğunu bilmeyen ya da görmeyen yoktur herhalde. En azından annenizin ya da anneanne – babaannenizin başındaki yazmalarda, havlularının kenarlarında muhakkak görmüş olmalısınız.

Her ne kadar tam tarihi bilinmese de, arpa boncukların tarihçesi epey eskilere dayanmaktadır. Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri, bir zamanlar ne kadar modaysa şimdilerde de aynı şekilde moda haline gelmiştir.

Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri

Arpa boncuklu havlu modelleri, havlu kenarlarında yapılan dantel örneklerinde motifin modelini ortaya çıkarmaya yardımcı olan en önemli aparatlardandır.

Kendisi de başlı başına bir motif oluşturabilir. Boncuklu havlu kenarı, hemen hemen herkes tarafından beğenilerek kullanılan bir modeldir.

Kızlar daha önce sizlere tahta boncuklu iğne oyası modelleri paylaşmıştım. Bu konuya baktınız mı ?

Yapımı biraz uğraştırıcı olsa da zaman içinde öğrenilerek zevkli hal almaktadır. Arpa boncuklar her renkten olduğu için, havlu rengine göre de kolay bir şekilde uygulanabilir. Boncuk havlu modelleri içinde belki de en çok yapılan ve tercih edilen modeller arasındadır. Tabi bazen de tahta boncuk kullananlar da olmaktadır.

Boncuk işi havlu yapmak, tek başınıza hobi olarak yapabileceği bir iş olabilir, ancak havlu kenarı yapmayı bilmeyenler için de, sizin gibi maharetli eller birer kurtarıcı olmaktadır. Çünkü her insan dantelden anlamak zorunda değil ve bunun için zaman ayırmak zorunda değildir.

Lakin dantel yapmayı bir iş bir hobi haline getirmiş insanlar seve seve, isteyen herkes için bu işi yapabilir. Hatta bu işten para bile kazanabilir. Yaparken fikir edinmek için boncuklu havlu kenarı örnekleri resimli anlatımlar da size yardımcı olacaktır.Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri

İnternet sayfamızdaki boncuk işleme havlu kenarları örnekleri, ilham kaynağı olabilecek nitelikte sayıya ve örneğe sahiptir. Boncuk işlemeli havlu, bilhassa çeyiz sandıklarının top 10 listesindeki ilk 3 parçadan birini oluşturmaktadır.

Boncukla havlu işleme, titizlik ve ciddi emek isteyen bir iştir. Boncukları tek tek havluya işleyenler, zaman içersinde hızlanarak daha fazla havlu kenarı yapabilirler.

Boncuk işlemeli havlu modelleri, günlük kullanımdan ziyade daha çok süs amaçlı ya da misafir için kullanılmaktadır. Gerçi günlük kullanım şekli, boncukların yoğunluğuna göre değişmektedir. Bazı boncuklu havlu kenarı modelleri, sadece dekoratif ürün olarak yapılmakta ve kullanılmaktadır.

Bundan önceki konumuzda halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri paylaşmıştım. Dilerseniz bakabilirsiniz hanımlar.

Boncuklu havlu kenarı modelleri yeni koleksiyonu, günlük kullanım için tasarlanmış örnekleri de içermektedir. Böylece boncuk severler, günlük hayatta da bu havluları rahatlıkla kullanabilirler. Boncuklu havlu kenarı örnekleri en çok mutfaklarda karşımıza çıkmaktadır.

Küçük havlularda özellikle daha şık durduğu barizdir. Boncuklu havlu kenarı, istenilen büyüklükte ve istenilen renkte yapılabilir. Havlu kenarı yapımında genelde tığ kullanılsa da bazen iğne oyası yapanlar da vardır.

En son sezon yeni havlu kenarı modelleri için bu konuya bakınız.

Boncuklu havlu modelleri, çiçekli motiflerin boncuklar aracılığı ile bir araya gelmesinde en çok başvurulan modeller arasındadır. Çünkü boncuk kullanımına en uygun boncuklu havlu örnekleri içinde, çiçek motifleri ve yaprak motifleri bulunmaktadır.

Cicili bicili arpa boncuklu havlu kenarı modelleriArpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri Arpa boncuklu havlu kenarı modelleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.