Ananaslı Lif Modeli Yapımı

Lif
7.389
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere ananaslı lif modeli yapımını paylaşacağım. Günlük hayatta kullanmak için yapabileceğiniz güzel bir lif modeli. Güzel görünümü sayesinde sıkılmadan yapabileceğiniz bir örgü.

Malzemeler

  • 4 renk ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Ananaslı lif yapımı için öncelikle beyaz iple üç zincir çekelim. İkinci zincire batalım. Buraya fıstık oluşturalım. 3-4 kez dolayıp fıstık yapalım ve kapatalım. Tepesine bir fıstık yapalım dip kısmına da fıstık yapalım. Ters çevirelim ve yıldız tekniğine geçirelim.

Tepesine bir fıstık bir dibine bir fıstık yapalım ve toplayalım. Ters çevirelim kapatıp toplayalım. Köşesini bu şekilde devam edelim. Hemen yanındaki noktaya bir fıstık daha dolduralım. Üç fıstığı birlikte toplayalım. 3. sıraya kadar beyazla arttırma yapalım.

Tepeye bir dibine bir fıstık yapalım ikisini bir toplayalım. Buraya fıstık oluşturalım. 3-4 kez dolayıp fıstık yapalım ve kapatalım. Tepesine bir fıstık yapalım dip kısmına da fıstık yapalım.

Her işlemden sonra zincir çekelim. Hardal sarısına geçelim. Bir fıstık yapalım ve kapatalım. Koyu sarıyı alalım ve üstünden devam edelim bu şekilde renk geçişleri yapalım. 5 sıra artırarak devam edelim. Yaptığımız işlemin tam tersini yaparak bu şekilde eksiltelim.

Yeşil ipe geçelim ve fıstık dolduralım. Araya bir zincir çekerek fıstık yapalım. Toplam 4 fıstık oluşturalım. Aynı noktaya kapatalım. 1 zincir çekelim. Ters çevirelim tepeye bir fıstık yapalım ve kapatalım.

Son noktaya fıstığı sabitleyelim. Bu şekilde yeşil kısmı tamamlayalım. Bu şekilde 6 tane parça yapalım. Ardından bu 6 parçayı fıstıklar yaparak birleştirelim. Bu şekilde lifimiz bitmiş olacaktır iyi günlerde kullanın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.