Ananas Lif Modeli Ayrıntılı Anlatım

957
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere lif modeli yapımı paylaşacağım. Lif modeli yapımı için iki parça yapıp üzerine koyu renkle geçiş yaparak oluşan bir lif modeli. Lif modeli yaparak sipariş alabilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif modeli için üst üste 9 adet fıstık yapalım. Tepeye 1 fıstık yapalım 1 kapatmadan yana 1 fıstık kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini bir kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım 1 kapatmadan yana 1 fıstık kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini bir kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım 1 kapatmadan yana 1 fıstık kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini bir kapatalım.

Sıra sonuna kadar devam edelim. 1 fıstık yapalım 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım.

1 zincir çekelim ilmeği genişletelim 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. B şekilde yanlardan arttırma yaparak devam edelim yaptığımız parça gibi 1 adet daha yapalım. Üzerine süsleme de yapalım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.