Amigurumi Bebek Yapımı – Oyuncak Bebek Yapımı Videolu Anlatım

Amigurumi Bebek Yapımı

Merhaba hanımlar bu konumuzda sizlere amigurumi bebek yapımı hakkında yazacağız. Örgü oyuncak bebek nasıl yapılıramigurumi bebek yapılışı video anlatımlı nasıl olur sizlere göstermek istiyoruz. Burada sizlere üç ayrı örgü oyuncak bebek yapımı paylaşacağım. Bunların haricinde örgücü hanımların zevkin göre onlarca amigurumi oyuncak tarifleri olduğunu unutmayınız.

Amigurumi adından da anlaşılacağı gibi Türkçe bir kelime olmayıp dilimize Japoncadan geçmiş olmaktadır. Amigurumi kelimesi amigurumi bebek yapımı ile ortaya çıkan ve tanınan bir kelimedir. Kelime Türkçe ‘ye şöyle çevrilebilir: Amigurumi bebek modelleri - Oyuncak bebek modelleri

Ami Japonca da tığ ya da şiş ile örmek anlamında kullanılmaktadır. Nuigurumi ise yine aynı dilde içi doldurulmuş eşya veya oyuncak anlamında kullanılmaktadır. Örülerek elde edilen bir nesnenin veya oyuncağın içinin elyaf vs. malzeme ile doldurulması ise bu iki kelime birleştirilmiş ve amigurumi kelimesi ortaya çıkmıştır.

İnanılmaz Bandanalı Tığ İşi Bere Yapımı

Örülen nesneler genellikle tığ ile popülerliğini yakalamıştır. Aynı zaman da şişte amigurumi oyuncak tarifleri konusunda yararlanılan bir araç olmuştur. Örgü oyuncak bebekler de tıpkı oyuncak imal eden işletmelerde kullanıldığı gibi oyuncakları süslemeye özel ağız, burun ve göz gibi aksesuarlar kullanılmaktadır.

Amigurumi bebek yapımı Türkçe video anlatımlı

Amigurumi bebek yapımı Türkçe video anlatımlı

Oyuncak bebek modelleri birbirinden çeşitli örnekleriyle el sanatına değer verenlerce çocukları için ya da ev süslemesinde de kullanılmak üzere satın alınan oyuncaklardır. İnsanlar bunun gibi el emeklerine verdikleri değerlerle aslında bu işi bir meslek edinip para kazanan insanların kazançlarına da doğrudan olumlu etkide bulunmaktadırlar. Daha çok tığ veya şiş ile örgü yapımına dair bilgisi olan ve uygulamaya koyabilenlerce tercih edilen bir gelir kapısı olmaktadır.

Yine daha çok ev hanımlarının tercih ettikleri kazanç sistemi de denilebilir. Elbette amigurumi yapmak için örgü sanatından anlayanlar bu işi yapabilir diye bir kaide bulunmamaktadır. Amigurumi bebek yapılışı video‘lar ile örgüye dair hiçbir uygulaması henüz olmamış kişilerinde amigurumi nasıl yapılıyor sorularına da çözüm bulunmaktadır.

Haroşa Örgü Bayan Patik Yapılışı

İlk başta çok zor gibi görünen bu sanata başlarken daha açık olarak bu zamana kadar ip, tığ ve şiş gibi materyalleri eline bile almamış kişilerin amigurumi sanatını öğrenmelerinin aslında ne kadar kolay olabileceğini göreceklerdir. İlk etapta yanlışların oluşması gayet normaldir.

Fakat üstünde durarak bu işi çözmek mümkündür. Özellikle ev hanımları için gelir kapısı olduğunu söylemiştir. Diğer yandan bir diploması olmasına karşın henüz düzenli bir işte çalışıyor olmayan kişiler içinde oldukça keyifli ve kendi paralarını kazanabilecekleri bir pazar olduğu gayet açıktır.

Amigurumi bebek yapımı Türkçe video anlatımlı

Amigurumi bebek yapımı Türkçe video anlatımlı

Çünkü amigurumi oyuncak bebek nasıl yapılır konusuna ilginin daha da önemlisi bu el yapımı oyuncakların müşterilerinin daima olmasıdır. Örgü ile eşya yapımı ne kadar eskide kalsa da hala tutkunlarının olduğu bilinmektedir. Zaten bu sayede insanlar örgü oyuncak bebek yapımını bir gelir kapısına çevirmişlerdir. Hem satışa sunulmakta hem de hediye edilebilen eşyalar arasında kolaylıkla yerini almaktadır. Bir hediyenin anlamı hediyeye emek verildiğinde değerli olmaktadır. Tıpkı amigurumi gibi el sanatı gerektiren eşyalar örnek verilebilir.

Amiguruminin avantajları nelerdir ?

Amigurumi bebekler veya diğer karakterde ki ürünlerde kullanılan ana malzeme ve farklı yapılarda ki malzemeler çocukların dokunma duyusuna hitap etmektedir. Anaokullarında çocukların dokunma duyularını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Dokunma duyusuna yönelik yapılan çalışmalar çocukların beyinlerinde de gelişmelere yol açmaktadır. Bu anlam da bebeklere dönük verilecek örnek şöyledir: Bebeklerin doğdukları andan itibaren elleri her zaman bir eldiven ile kapatılmaktadır.

Amigurumi bebek yapımı Türkçe video anlatımlı

Amigurumi bebek yapımı Türkçe video anlatımlı

Oysa bebeğin parmak uçları ile yapmakta olduğu dokunmalar beyninde sinyaller uyandırmaktadır. Bu da beyin gelişimini sağlamaktadır. Çocuklarda da aynen böyledir. Amigurumi oyuncakları üzerinde ağızdan buruna, gözden kulağa, elden ayağa kadar farklı yapılarda malzemeler kullanılmaktadır.

Bu durumdan istifade edilerek çocuklara oyuncakların verilip kendi kendine oynamalarını istemelerinden ziyade daha keyifli vakit geçirmekte mümkün olabilmektedir. Örneğin: Çocuğun gözleri bir bez ile hafifçe bağlanır ve oyuncağa dokunarak yapımında hangi malzemelerin kullanıldığının tasviri istenir. Tüm bunlar için amigurumi oyuncak nasıl yapılır adına araştırmaların yapılması iyi bir başlangıç olmaktadır.

Amigurumi Bebek Yapımı Türkçe Videolu Anlatım

Bölüm-1

Bölüm-2

Bölüm-3

Bölüm-4

Bölüm-5

Türkçe videolu anlatımla örgü oyuncak bebek yapımı

Bölüm-1

Bölüm-2

Bölüm-3

Bölüm-4

Bölüm-5

Amigurumi bebek modelleri – En güzel örgü oyuncak bebek modelleri

 

Facebook Yorum
1
2

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe