Ajurlu Örgü Başlama Tekniği

Merhaba hanımlar şimdi sizlere ajurlu örgü başlama tekniği paylaşacağım. Herkes normal olarak örgü başlama tekniği bilirler. Bir de ajurlu örgü modeli olarak paylaşmak istedim.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

Ajurlu örgü başlama için şişimize ilmek atarak başlıyalım. Daha sonra ters örgü olarak devam edelim. 2 sıra ters örgüye devam edelim. İlk ilmeği örelim şişimize 1 dolayalım 6 adet ilmeği de ters örelim. 3 adet ilmeği birden alalım keselim. 6 ilmek ters örgü örelim 1 defa şişimize dolayalım 6 adet ilmek örelim.

3 adet ilmeği birden alalım keselim. 6 ilmek ters örgü örelim 1 defa şişimize dolayalım 6 adet ilmek örelim. 3 adet ilmeği birden alalım keselim. Sıradaki ilmeği örelim şişimize 1 dolayalım 6 adet ilmeği de ters örelim. 3 adet ilmeği birden alalım keselim.

6 ilmek ters örgü örelim 1 defa şişimize dolayalım 6 adet ilmek örelim. 3 adet ilmeği birden alalım keselim. 6 ilmek ters örgü örelim 1 defa şişimize dolayalım 6 adet ilmek örelim. 3 adet ilmeği birden alalım keselim.

Sıaradaki ilmeği örelim şişimize 1 dolayalım 6 adet ilmeği de ters örelim. 3 adet ilmeği birden alalım keselim. 6 ilmek ters örgü örelim 1 defa şişimize dolayalım 6 adet ilmek örelim. 3 adet ilmeği birden alalım keselim. 6 ilmek ters örgü örelim 1 defa şişimize dolayalım 6 adet ilmek örelim.

3 adet ilmeği birden alalım keselim. Sıradaki ilmeği örelim şişimize 1 dolayalım 6 adet ilmeği de ters örelim. 3 adet ilmeği birden alalım keselim. 6 ilmek ters örgü örelim 1 defa şişimize dolayalım 6 adet ilmek örelim. 3 adet ilmeği birden alalım keselim. 6 ilmek ters örgü örelim 1 defa şişimize dolayalım 6 adet ilmek örelim. 3 adet ilmeği birden alalım keselim. Bu şekilde ve bu mantıkla ilerleme yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.