Ajurlu Kanatlar Yelek Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şişle örgü modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımını gelin yelek modeli olarak yapabilirsiniz isterseniz şal modeli olarak da kullanabilirsiniz. Ajurlu örgü modelinde iki motif olarak uygulanmış sizler bedene göre ayarlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için ilk olarak şişimize ilmek atalım 2 sıra ters örgü örelim. İlk ilmeği örelim 5 ilmeği düz örgü örelim 3 ilmeğin hepsini birde alarak düz örgü örelim. 1 defa dolayalım 1 ilmeği düz örelim 1 dolayalım 1 ilmeği ters örelim

1 defa dolayalım 3 ilmeği düz örgü olarak aynı anda. 5 ilmeği ters örgü olarak örelim. 5 ilmeği düz örgü örelim 3 ilmeğin hepsini birde alarak düz örgü örelim. 1 defa dolayalım 1 ilmeği düz örelim 1 dolayalım 1 ilmeği ters örelim 1 defa dolayalım 3 ilmeği düz örgü olarak aynı anda. 5 ilmeği ters örgü olarak örelim. 5 ilmeği düz örgü örelim 3 ilmeğin hepsini birde alarak düz örgü örelim.

1 defa dolayalım 1 ilmeği düz örelim 1 dolayalım 1 ilmeği ters örelim 1 defa dolayalım 3 ilmeği düz örgü olarak aynı anda. 5 ilmeği ters örgü olarak örelim. Model kısmının ilk sırası bu şekilde kuruluyor 5 düz örgü ördüğümüz kısım modelin motif başlangıç yeri sizler kaç motif isterseniz o şekilde düz olan kısımdan ayarlama yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.