Ahududu Örgü Modeli Yapımı – Ponçik Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Ahududu Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Merhaba hanımlar bu konumuzda oldukça eski ve modası hiç geçmeyen ahududu modeli yapımı anlatacağım. Modelimizin ismi ahududu örgü modeli ve çok zevkli bir model. Çok eskiden beri genç kızlar ve hanımlar tarafından ahududu modeli hırka yapımı çok mode olan bir örgü uğraşı. Ben bu videodaki ahududu örgü modeli ni herhangi bir şey için yapmadım.

Ahududu örgü modeli yapımı - Ahududu modeli nasıl yapılır
Ahududu örgü modeli yapımı – Ahududu modeli nasıl yapılır

Sadece sizlere ahududu örgü modeli nasıl yapılır göstermek amaçlı yaptım. Siz bunu örgü çocuk bere modelleri yaparken , yine örgü yelek modeli yaparken ve yetşkin çocuk farketmez örgü hırka için sahane bir örgü modelidir.

Ahududu örgü modeli yapımı - Ahududu modeli nasıl yapılır

Dediğim gibi çok eski bir örgü modelidir. Ve bu örgü modelinin değişik adı vardır. Bir çok yerde ponçik örgü modeli adı ile anılmaktadır. Yerine göre çilek örgü modeli de denmektedir. Bu ponçik örgü modeli örgü bere, örgü hırka ve yelek işlerinde kendini çok iyi gösteren bir örgü modeli olduğu için çok sevilen bir modeldir. 

Haroşa örgü modeli yapımı videolu anlatım

Bu ahududu modeli 3 ve katlarından oluşturmaktadır. İsterseniz bu katları 5 yapabilirsiniz. Kaç tane olursa olsun kartlarımız tek ilmekten oluşmaktadır. Yani bu kadar çok yoğun olmasını istemiyorsanız 5 ve katlarından yapabilirsiniz. Ben 3 ve katlarından yaptım.

Ahududu örgü modeli yapımı - Ahududu modeli nasıl yapılır

Kenar ilmeğimizi den ben farklı bir şekilde yaptım. Oldukça güzel bir şekilde ben bunu da anlatacağım sizlere. Şimdi ben bunu 33 tane ilmek üzeri yaptım. 5 tane model çıkarttım.

Hemen modelimizin anlatıma geçelim.

Gerekli Malzemelerimiz: 

  • 4 Numara şişimiz var.
  • İp olarak ta herhangi bir markanın bebe yünü  ipi olabilir.
Ahududu örgü modeli yapımı - Ahududu modeli nasıl yapılır
Ahududu örgü modeli yapımı – Ahududu modeli nasıl yapılır

İlk olarak 21 tane ilmek atarak başlıyorum. Bu arada konuya geçmeden önce konumuzu beğenip yorum yazmayı unutmayınız. Eğer konumuzu beğenirseniz konun en altına yorumlarınızı bekliyoruz. 

Şimdi hemen modelimizin yapım aşamasına geçelim.  Bu arada ben videoya başlamadan önce bir hazırlık aşaması yapmadım. Çünkü buradan direk beraber sıfırdan beraber yapalım istedim ki hiç bilmeyenlerde herhangi bir adımı kaçırmasınlar.

Ahududu örgü modeli yapımı - Ahududu modeli nasıl yapılır
Ahududu örgü modeli yapımı – Ahududu modeli nasıl yapılır

Çünkü yeni başlayan arkadaşlarımız hiç zorluk çekmeden yapsınlar diye.

Şimdi sizleri bu güzelim ahududu örgü modeli nasıl yapılır videoları izlemeye bırakıyorum. Bu arada sizlere 3 tane ayrı ayrı youtube kanalından ahududu modeli nasıl yapılır ponçik örgü nasıl yapılır iyice anlamanız için üç ayrı kanaldan video ekledim sizler için .   

Ahududu Modeli Örgü Yapımı Detaylı Anlatım

Ahududu örgü modeli yapımı

  

  

Ahududu Örgü Modeli – Mantar Örgü Modeli

Bu örgü modelinini bir çok simi var demiştim. Bu videodaki arkadaşımız bu modelin diğer isminin mantar örgü modeli olduğunu ve, çilek örgü modeli olarak ta adlandırıldığını söylüyor.

Mantar örgü modeli yapımı

  

  Ahududu Modeli Örgü Nasıl Yapılır – Çilek Örgüsü Yapımı

  

Hanımlar sizlerle beraber çok güzel bir konun daha sonuna geldik.  Bir başka konuda görüşene kadar kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
2
1.5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe