Ahududu Modeli Bere Yapımı – Ahududu Modeli Şapka Yapımı

Ahududu Modeli Bere Yapımı

Sevgili takipçilerim ahududu modeli bere yapımı anlattığım bu güzel konuya hoş geldiniz. Ahududu örgü modeli çok sevilen bir örgü modeli. Bir çok örgü modelinde kendini çok belli eden örgüyü çok gösterişli yapan şahane bir örgü modeli. En çok ahududu bere modeli, ahududu hırka modeli yapımı ve ahududu yelek yapımı gibi konularda karşımıza çıkan bir örnek.

Ahududu modeli bere yapımı
Ahududu modeli bere yapımı

Eğer ahududu örgü modeli ni ilk defa görüyorsanız ve bu model konusunda acemiyim diyorsanız. Daha önce sizlere detaylı olarak yapılışını gösterdiğimiz ahududu örgü modeli yapımı konusunu paylaşmıştım. Bu konuya bakmanızı öneririm. 

Daha önce size ahududu örgü modeli hırka yapımı anlatmıştım. Bir başka adı is incir modeli hırka olan bu model çok şirin.

Şimdi ben bu incir modeli bereyi orta kalın ipten biraz daha kalın bir iple ördüm. Bebe ipinden biraz daha kalın düşünebilirsiniz Hatta ne kadar büyük tığla örerseniz bereniz o kadar salaş ve güzel durur.

Tığ ile örgü bere ve boyunluk yapımı

Eğer bebe ipi ile örecekseniz eğer 4 tığın altına düşmemenizi tavsiye ederim. Genişçe tuttum başlangıcı. 60 santime yakın tuttum zincirimi. Ben zincir konusunda santim ya da zincir sayısı vermeyi bu sakıncalı buluyorum. Çünkü herkesin örme şekli farklı kullandığı ip ve tığa göre zamanla genişleyebiliyor bereler.

Ahududu modeli bere yapımı
Ahududu modeli bere yapımı

O yüzden kendi başınızda çektiğiniz zinciri ölçün. Ona göre zincir sayınızı belirleyin. Şimdi dilerseniz nasıl yapıyoruz onu görelim. Şimdi bize öncelikle kafamıza göre uygun sayıda zincir çektikten sonra halka haline dönüştürüp kafamızda ölçebiliriz.

Tepesi Delik Bere Nasıl Örülür ?

Zincirimiz 12’nin katları olmak zorunda. Yanına 6 tane daha zincir ekliyoruz. Mesela benimki 90 tane zincir çünkü 84  12’ye bölünebilir bir sayı. 12 rakamı buluyorsunuz artı yanına 6 tane daha ekledim 90 zincir.  Ama dediğim gibi ipiniz farklıysa benim çektiğim zincir sayısına bağlı kalmayın. 

Neyse şimdi direk ahududu bere modeli nasıl yapılır onun anlatımı için sizi video ile başbaşa bırakayım.   

Videolu Anlatımla Ahududu modeli Bere Yapımı

Ahududu modeli bere yapımı anlatımlı

  

Alternatif video olarak Ahududu İncir Bere Yapılışı

Kızlar ahududu modeli bere yapımı konumuz burada bitti. Umarım konumuzu beğenirsiniz 

Facebook Yorum
14
2.6

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe