Ahşap Plakalı Makaron Çanta Yapımı

1.381
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere makaron çanta yapımı paylaşacağım. Çanta modeli yapımı isterseniz yuvarlak çanta yapımı için olan aparatlardan da kullanabilirsiniz. Modeli günlük spor çanta modeli olarak kulllananilirsiniz.

Malzemeler

• 2 adet ahşap plaka

• 1 adet penye ip

• Çanta askısı

• 2 adet yaylı halka

• 1 adet püskül aparatı

• 35 cm fermuar

Yapımı

Çanta yapımı için ilk olarak plakanın biraz aşağından başlıyarak ilk boşluğa batarak yan kısımdaki boşluğa girelim ilmek kaydırma tekniğini yapalım. Sıradaki boşluğa girelim ilmek kaydırma tekniğini yapalım. Plakanın etrafını bu şekilde dönelim. Tığ numaramızı değiştirelim en son battığımız kısmın yandaki oluşan direğe batalım tığı çıkaralım sondaki ilme tığa alalım diğer ilmeğin içinden geçelim 1 adet zincir çekelim.

Sıradaki yandaki oluşan direğe batalım tığı çıkaralım sondaki ilme tığa alalım diğer ilmeğin içinden geçelim 1 adet zincir çekelim. Diğer yandaki oluşan direğe batalım tığı çıkaralım sondaki ilmeğe tığa alalım diğer ilmeğin içinden geçelim 1 adet zincir çekelim. Sıradaki yandaki oluşan direğe batalım tığı çıkaralım sondaki ilme tığa alalım diğer ilmeğin içinden geçelim 1 adet zincir çekelim.

Diğer yandaki oluşan direğe batalım tığı çıkaralım sondaki ilmeğe tığa alalım diğer ilmeğin içinden geçelim 1 adet zincir çekelim. Bu şekilde etrafını yapalım. Sıradaki yandaki oluşan direğe batalım tığı çıkaralım sondaki ilme tığa alalım diğer ilmeğin içinden geçelim

1 adet zincir çekelim. Diğer yandaki oluşan direğe batalım tığı çıkaralım sondaki ilmeğe tığa alalım diğer ilmeğin içinden geçelim 1 adet zincir çekelim. Bu şekilde etrafını yapalım. Modeli bu şekilde sıraları yapalım aparatları yapalım süsleme şekilleri size kalmış.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.