9 Kanatlı Oya Modeli Yapımı

17
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere güzel bir oya modeli yapımını paylaşacağım. Bu oya modelini beyaz renk yaparak gelin çeyizleri için de örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Çubuk

Yapımı

9 kanatlı oya modeli yapımı için öncelikle 4 zincir çekelim yandaki tığ battı içine kapatalım. 4 zincir çekelim yandaki tığ battıda kapatalım.4 adet zincir yapalım yandaki tığ battı içerinde kapatalım. 4 zincir çekelim yandaki tığ battıda kapatalım.4 adet zincir yapalım yandaki tığ battı içerinde kapatalım. 4 zincir çekelim yandaki tığ battıda kapatalım.

4 adet zincir yapalım yandaki tığ battı içerinde kapatalım. Bu şekilde vereceğimiz arayı ayarlayalım. 9 zincir çekelim geriye dönelim tığ battının arasından batalım. Ve 9 zinciri kapatalım. Dönüş yapalım yuva içerisine bir sık iğneyle girelim. İpin ucunu alalım iki zincir çekelim ve ilmeği takalım. Yuva içine girelim ipin ucunu alalım iki adet dibinde zincir çekelim ve ilmeği takalım.

İpin ucunu alalım iki zincir çekelim ve ilmeği takalım. Yuva içine girelim ipin ucunu alalım iki adet dibinde zincir çekelim ve ilmeği takalım. Yuva içine girelim ipin ucunu alalım iki adet dibinde zincir çekelim ve ilmeği takalım. Bu işlemi toplam 11 tane yapalım. 4 zincir çekelim yandakine girip kapatalım. 4 zincir çekelim yandakine girip kapatalım. Renkli ipe geçelim ilmekleri çıkaralım. Ters yüzünden köprüleri kuralım.

İlk ilmeğe girip sabitleyelim. 3 zincir çekelim devamındakine girip kapatalım. 3 adet zincir çekelim devamında ki ilmeğe girip kapatalım. 3 zincir çekelim devamındakine girip kapatalım. 3 adet zincir çekelim devamında ki ilmeğe girip kapatalım.

3 zincir çekelim devamındakine girip kapatalım. 3 adet zincir çekelim devamında ki ilmeğe girip kapatalım. Bu şekilde etrafını dolanalım. İlk yuvaya girelim bir sık iğne bir zincir yapıp takalım. Yuva içine girelim ipin ucunu alalım iki adet dibinde zincir çekelim ve ilmeği takalım.

Yuva içine girelim ipin ucunu alalım iki adet dibinde zincir çekelim ve ilmeği takalım. Yuva içine girelim ipin ucunu alalım iki adet dibinde zincir çekelim ve ilmeği takalım. Yuva içine girelim ipin ucunu alalım iki adet dibinde zincir çekelim ve ilmeği takalım. Bu şekilde devam edelim ve oya modelini tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.