7 Yapraklı Çiçek Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere 7 yapraklı çiçek oyası yapımını paylaşacağım. Tığ işi oya yapanların kolaylıkla örebileceği bir örgü modeli. Bu örgüyü ister çeyizlerde ister günlük olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Leylak oya ipi
  • Filkete
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

7 yapraklı çiçek oyası yapımı için öncelikle ilmeği filketeye takalım. 14 kez saralım. Biraz ip keselim ve ipi iğneden geçirelim. Hepsinin altından girelim ve arkadaki ipi alıp iki kez sarıp çekelim. Ardından sıkıştıralım. Hepsinin altından girelim ve arkadaki ipi alıp iki kez sarıp çekelim. Bu işlemi dört defa tekrarlayalım.

Hepsinin altından girelim ve arkadaki ipi alıp iki kez sarıp çekelim. Renkli ipe geçelim. 4 ilmeği alalım ve sık iğnesiyle sabitleyelim. 12 adet zincir çekelim ve fıstık yapalım. İlmeği uzatalım alttan girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim uzatalım. İlmeği uzatalım alttan girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim uzatalım.

17 adet ilmek toplayalım. Hepsini bir kerede çekelim.Tekrar 4 ilmeğe girelim her iki ilmeği kapatalım. 4 ilmeği alalım ve sık iğnesiyle sabitleyelim. 12 adet zincir çekelim ve fıstık yapalım. İlmeği uzatalım alttan girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim.

İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim uzatalım. İlmeği uzatalım alttan girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim uzatalım. 17 adet ilmek toplayalım. Hepsini bir kerede çekelim. 4 ilmeği alalım ve sık iğnesiyle sabitleyelim.

12 adet zincir çekelim ve fıstık yapalım. İlmeği uzatalım alttan girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim uzatalım. İlmeği uzatalım alttan girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim uzatalım.

17 adet ilmek toplayalım. Hepsini bir kerede çekelim. Bu şekilde motifin etrafını dolanalım. Bir yaprak yapalım. Bir zincir çekelim ve örümcek çekelim. Başına iki alalım üçüncüye girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 3 zincir çekelim başına bir alalım araya girelim iki iki iki çekelim. Başına iki alalım tekrar girelim önce bir sonra iki donra iki çekelim bu şekilde vereceğimiz arayı ayarlayalım ve motifimizi yerleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.