3D Şahin Tepesi Örgü Modeli Yapımı – En Güzel Şiş Örgü Modelleri

3D Şahin Tepesi Örneği Nasıl Yapılır ?

Merhaba hanımlar bugün sizlere 3d şahin tepesi örgü modeli yapımı anlatacağım. 3 boyutlu şahin tepesi örneği çok gösterişli bir yönden de sade gibi görünen şiş örgü modelidir. Bu modele ismini veren ben değilim. Aşağıda sizlere yapılışının anlatıldığı bir video paylaşacağım. Video sahibi yetenekli yotuber ablamız çok güzel bir anlatım yapmış.

3D şahin tepesi örgü modeli yapımı
3D şahin tepesi örgü modeli yapımı

Bir başka yönden de ajurlu tomurcuklar örgü modeli diye de adlandırılan bu örgü modeli ajurlu örgü işleri yaparken kullanılabilecek bir örnek. Bu üç boyutlu ajurlu tomurcuklar örgü modeli bayan yelekleribebek yelekleri, bebek battaniyesi dahil bir çok örgü çeşitlerinde kullanılabilir.

Tığ İşi Selanik Örgü Modeli İle Boyunluk Yapımı

Örülmesi çok zevkli bir örnek. Örneğin motifleri 8 ilmek ve 6 sıra örgüden oluşuyor. Videoda örneğin yapılışı iki adet motif çıkarılarak yapılacak. Bunun için bana 16 adet ilmek 1 tane ek ilmek ve 2 adet te kenar ilmekleri olmak üzere toplam 19 adet ilmek çekerek başlıyoruz.

Daha önce sizlere bu örgüye benzer şekilde yapılmış bir örgü modeli anlatmıştım. Adı iri kır çiçekleri şiş örgü modeli yapımı idi. Bu konuya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İri Kır Çiçekleri Şiş Örgü Modeli Yapımı

O kadar çok şiş örgü modeli var ki. Bazen diyorum bu modellerin sonu hiç gelmeyecek sanırım. Çünkü bir çok temel ve yan örgü modelleri var, değişik örgü teknikleri var ve bunların karışık olarak kombine edildiği örgü modelleri var. Yetenekli hanımlar yeni yeni modeller icat ediyorlar.

Şimdi sizleri 3D şahin tepesi örgü modeli yapımı videolu anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

3 Boyutlu Şahin Tepesi Örgü Modeli Yapımı


Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe