3D Örgü Modeli Yapımı

1.139
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere 3d örgü modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgüyü yelek modelleri için örebilirsiniz. İster çeyizlerde ister günlük hayatta kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Makrome ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

3d örgü modeli yapımı için öncelikle zincir çekelim. Birinci sıradan itibaren sık iğne yapmaya başlayalım. Tabanın düzgün olması için başa kadar sık iğneyle gelelim. Modelin kurulumuna başlayalım.

1 zincir çekip çevirelim. Bir trabzan yapalım aynı yuvaya tekrar batalım bir trabzan yapalım. A ynı yuvaya tekrar batalım ve trabzan yapalım. 7 kez bu yuvayı dolduralım. Sık iğneyle kilitleyelim. Tepeye bir alalım üçüncüye atlayalım. ynı yuvaya tekrar batalım ve trabzan yapalım.

7 kez bu yuvayı dolduralım. Sık iğneyle kilitleyelim. Tepeye bir alalım üçüncüye atlayalım. Aynı noktaya yedi tane yelpazeyi oluşturalım. 1 zincir çekip çevirelim. Bir trabzan yapalım aynı yuvaya tekrar batalım bir trabzan yapalım. 1 zincir çekip çevirelim.

Bir trabzan yapalım aynı yuvaya tekrar batalım bir trabzan yapalım. Yedi kez dolduralım. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim. Bu şekilde sabitleyelim. Çevirelim sık iğneye batıp kilitleyelim. İkinciye batalım sık iğneyle kilitleyelim. Tepeye bir alalım bir ikili trabzan yapalIm.

Hemen yanına bir tane daha ikili trabzan yapalım. Yanındakine bir tane ikili trabzan oluşturalım. Tepeye bir alalım bir ikili trabzan yapalum. Hemen yanına bir tane daha ikili trabzan yapalım. Yanındakine bir tane ikili trabzan oluşturalım. Sık iğneyle bağlayalım.

İkinciye batalım sık iğneyle kilitleyelim. Tepeye bir alalım bir ikili trabzan yapalum. Hemen yanına bir tane daha ikili trabzan yapalım. Bu şekilde modelimizi büyütelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.