24 İlmekten Bayan Patik Yapımı

7.965
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi 24 ilmekten bayan patik yapımı paylaşacağım. Şişle yapılan sadece ters örgüden oluşan çok kolay patik yapımı. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 3 numara şiş
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

24 ilmek başlamalı patik yapımı için adından da anlaşılacağı gibi 24 ilmek şişimize ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeklerin ters örgü örerek devam edelim en son ilmeği de düz örgü örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeklerin ters örgü örerek devam edelim en son ilmeği de düz örgü örelim çevirelim.

Tekrar İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeklerin ters örgü örerek devam edelim en son ilmeği de düz örgü örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeklerin ters örgü örerek devam edelim en son ilmeği de düz örgü örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeklerin ters örgü örerek devam edelim en son ilmeği de düz örgü örelim çevirelim. Tekrar İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeklerin ters örgü örerek devam edelim en son ilmeği de düz örgü örelim çevirelim.

Bu şekilde 38 sıra olana kadar devam edelim. Kenar kısmına gelince 30 adet ilmek arttıralım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeklerin ters örgü örerek devam edelim en son ilmeği de düz örgü örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeklerin ters örgü örerek devam edelim en son ilmeği de düz örgü örelim çevirelim.

Tekrar İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeklerin ters örgü örerek devam edelim en son ilmeği de düz örgü örelim çevirelim. Bu şekilde 10 sıra yapalım. İlk başlangıçtan ve son kısımdan 1 er ilmek eksiltelim. 24 ilmek kalana kadar eksiltelim. Daha sonra ilmekleri 2 şer 2 şer alarak keselim. Daha sonra dikimide yaparak patiğimizi bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.